Szybki kurs pedagogiczny online dla studenta i pracownika oświaty

4107
kurs pedagogiczny online

Zaktualizowano dnia 10 marca 2023

Zdobycie odpowiednich kwalifikacji jest niezbędne do tego, aby podjąć pracę w szkołach i innych placówkach oświaty. Jednym ze sposobów zdobycia kwalifikacji zgodnych z Rozporządzeniem MEN jest realizacja kursu pedagogicznego. W dalszej części artykułu omówimy, czym się charakteryzują kursy pedagogiczne online.

Czy istnieje szybki kurs pedagogiczny online?

Faktem jest, że dla każdego szybki kurs pedagogiczny online będzie oznaczał zupełnie inny czas kształcenia. Tempo nauki u każdego uczestnika zależy od indywidualnych zdolności i możliwości gospodarowania czasem. Trudno oczekiwać, że osoba, która musi połączyć kształcenie z pracą, będzie mogła poświęcić tyle samo godzin dziennie na kurs pedagogiczny. Ważne jest jednak, aby uczestnik szkolenia zdobył z niego jak najwięcej informacji przydatnych do pracy jako nauczyciel, ale także był w stanie je przyswoić i wykorzystywać w przyszłości. 

baner: Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli

W przypadku Kursu Kwalifikacyjnego Pedagogicznego dla Nauczycieli online oferowanego przez Centrum Doskonalenia Zawodowego dostosowano (zgodnie z założeniami programowymi) 270 godzin teorii i 150 godzin praktyk zawodowych. Jednak finalny czas nauki zależy od predyspozycji kursanta, ponieważ proces nauki odbywa się w sposób intuicyjny. Ponadto szkolenie to umożliwia powrót do wybranych treści, co nie zawsze jest możliwe podczas stacjonarnego kursu kwalifikacyjnego pedagogicznego.

Dla kogo mogą być przydatne różnego typu kursy kwalifikacyjne pedagogiczne?

Celem Kursu Kwalifikacyjnego Pedagogicznego dla Nauczycieli jest zdobycie kwalifikacji zgodnych z MEN oraz umiejętności i pełnej wiedzy pedagogicznej niezbędnej do podjęcia pracy w szkole. Nie jest on przeznaczony jedynie dla absolwentów studiów wyższych I lub II stopnia, którzy nie posiadają przygotowania pedagogiczne.

szybki kurs pedagogicznyKurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli sprawdzi się dla osób, które chcą zatrudnić się w szkołach, ale także i innych placówkach oświatowych, np. na stanowisku w zakresie sprawowania opieki nad nieletnimi. Ponadto warto, aby dołączyły do niego przedstawiciele kadry prowadzącej szkolenia z ratownictwa wodnego, a także ci pracownicy, którzy w myśl odrębnych przepisów muszą posiadać przygotowanie pedagogiczne. W niektórych przypadkach kursant może zostać zwolniony z obowiązku realizacji praktyk na podstawie skanu oświadczenia. Rejestracji na szkolenie można dokonać pod poniższym odnośnikiem: https://epedagog.edu.pl/kursy/94.

Tematy poruszane na Kursie Kwalifikacyjnym Pedagogicznym dla Nauczycieli

Tematy poruszane podczas kursów pedagogicznych online są zależne od tego, w jaki sposób instytucja przygotowuje szkolenie. Program może różnić się od siebie w zależności od placówki, która go prowadzi. Istotne jest, aby kursant nabył wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej w powiązaniu ze specjalnością, a także zapoznał się z wymogami reformy systemu edukacji. 

W związku z tym Program Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli składa się z następujących modułów: pedagogika ogólna, psychologia ogólna, dydaktyka ogólna, teoria wychowania, diagnostyka i badania pedagogiczne. Więcej na temat pisaliśmy w artykule: Rodzaje przedmiotów na kursie pedagogicznym.