Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla kadry zarządzającej oświatą. Jak wybrać odpowiedni kurs?

Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli (270 godzin) Poznań

Zaktualizowano dnia 17 czerwca 2024

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://epedagog.edu.pl/kursy/89/src-BlogPED

Osoby zarządzające oświatą to najczęściej dyrektorzy szkół. Dyrektor szkoły kieruje placówką oświaty i realizuje zadania wynikające z właściwych ustaw i rozporządzeń, zgodnie z uchwałami rady pedagogicznej i rady szkoły. W tym artykule scharakteryzujemy ten zawód oraz podamy najlepsze rozwiązanie aby potwierdzić swoje kompetencje zawodowe.

Dyrektor szkoły odpowiada za dydaktyczny i wychowawczy poziom szkoły. Tworzy warunki do samorządnej i samodzielnej pracy uczniów i wychowanków, sprawuje nadzór pedagogiczny nad nauczycielami zatrudnionymi w szkole, zapewnia nauczycielom pomoc w realizacji zadań i doskonaleniu zawodowym.

Dyrektorzy mogą pełnić również dodatkowe zadania, takie jak: współdziałanie ze szkołami wyższymi oraz zakładami kształcenia nauczycieli w organizacji praktyk pedagogicznych; stwarzanie warunków do działania w szkole: wolontariuszy, stowarzyszeń i innych organizacji, w szczególności organizacji harcerskich; wydawanie zgód na przeprowadzenie wycieczek i innych imprez po zawiadomieniu organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny; współdziałanie z organizacjami mniejszości narodowych lub grup etnicznych w wykonywaniu zadań związanych z podtrzymywaniem i rozwijaniem poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijnej.

Jednakże aby móc pełnić obowiązki kadry zarządzającej oświatą, należy mieć ukończony kwalifikacyjny kurs zawodowy, zgodny z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Taki kurs powinien liczyć 210 godzin i powinien kończyć się egzaminem.

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia powyższych kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje zgodne z rozporządzeniem MEN dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem i zgodnym ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej są kursy online organizowane przez epedagog.edu.pl. Kursy e-learningowe zaproponowane przez tę platformę są zgodne ze wszelkimi normami MEN i prowadzone są przez instytucję oświatową. Tego rodzaju kursy pozwalają zaoszczędzić kursantowi czas i pieniądze na dojazdy w wybrane miejsce, dodatkowo cały kurs można ukończyć w ogóle nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator do 3 dni roboczych od momentu zaliczenia kursu na platformie przyjeżdża do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.