Uprawnienia do nauczania hiszpańskiego w okresie wczesnoszkolnym

503
Wczesne nauczanie języka hiszpańskiego

Nauka języków obcych to niezaprzeczalnie doskonała inwestycja na przyszłość – ułatwia komunikację oraz korzystnie wpływa na rozwój. Małe dzieci szczególnie szybko chłoną nowe informacje, dlatego warto zapoznawać je z innymi językami już od najmłodszych lat.  

Kto może uczyć dzieci języków obcych?

Nauczyciele, którzy pragną rozwijać w dzieciach tę umiejętność, przede wszystkim sami powinni dobrze posługiwać się językiem, którego będą nauczać – potwierdzają to certyfikaty, uzyskane po zdanych egzaminach językowych (także kurs języka hiszpańskiego online). Równocześnie niezbędne jest przygotowanie pedagogiczne – praca z małymi dziećmi wymaga odpowiedniej wiedzy na temat ich rozwoju, sposobu przyswajania informacji oraz metod nauczania. Jest więc kilka możliwości, aby uzyskać uprawnienia do nauczania języków obcych – w tym hiszpańskiego, a jednym z nim jest kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli

Przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka obcego

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w celu własnego rozwoju, podnoszenia kwalifikacji czy rozwijania zainteresowań, może uzyskać dodatkowe uprawnienia poprzez dalszy proces kształcenia; warto tutaj zaznaczyć, że niekoniecznie musi to być kolejny fakultet czy studia podyplomowe. Do dyspozycji pedagogów jest również szereg kursów – zarówno doszkalających, jak i kwalifikacyjnych, które pozwolą na uzyskanie uprawnień niezbędnych do nauczania dodatkowych przedmiotów. Należą do nich również kursy, które przygotowują do nauczania języków obcych, dzięki którym można zostać nauczycielem języka obcego.

Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli w zakresie przygotowania do nauczania języków obcych oraz wczesnego nauczania języka obcego - (materiały z j. hiszpańskiego)

Co zawiera kurs?

Kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla nauczycieli w zakresie przygotowania do nauczania języków obcych oraz wczesnego nauczania języka obcego (hiszpańskiego) porusza między innymi takie tematy, jak:

  • nauczanie zintegrowane – CLIL, zasady planowania lekcji,
  • muzyka i ruch w edukacji,
  • media w edukacji,
  • lektorat języka hiszpańskiego.

Materiały te pomogą usystematyzować wiedzę dotycząca metodyki pracy z dziećmi, zapoznają również nauczycieli z nowoczesnymi formami prowadzenia zajęć językowych. Program szkolenia jest zgodny z założeniami ramowego programu kursu z zakresu metodyki nauczania języka obcego w okresie wczesnoszkolnym dla nauczycieli nauczania początkowego, stanowi więc świetne przygotowanie do zapoznawania maluchów z językiem obcym.