Kurs kwalifikacyjny z zakresu resocjalizacji Gdynia

410

Zaktualizowano dnia 17 czerwca 2024

Specjalista resocjalizacji świadczy pomoc osobom przebywającym w aresztach śledczych, zakładach karnych i poprawczych, ośrodkach socjoterapeutycznych i wychowawczych lub schroniskach dla nieletnich a także w szkole, rodzinie czy w zakładzie pracy.

Jednakże aby móc pracować jako specjalista resocjalizacji, należy mieć ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu resocjalizacji. Taki kurs powinien przewidywać część teoretyczną oraz praktyczną i powinien kończyć się egzaminem.

Taki stacjonarny kurs kwalifikacyjny z zakresu resocjalizacji odbywał się w dniach od piątku do niedzieli od marca do kwietnia 2018 roku w Gdyni. Kurs składał się z kilku bloków teoretycznych rozłożonych na kilka dni, prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów.

Wszystkie osoby, które nie mogły pojawić się na kursie stacjonarnym w Gdyni, zapraszamy na kurs internetowy: https://epedagog.edu.pl/kursy/98/src-BlogGdy

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia powyższych kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje zgodne z rozporządzeniem MEN dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem i zgodnym ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej są kursy online organizowane przez epedagog.edu.pl. Kursy e-learningowe zaproponowane przez tę platformę są zgodne ze wszelkimi normami MEN i prowadzone są przez instytucję oświatową. Tego rodzaju kursy pozwalają zaoszczędzić kursantowi czas i pieniądze na dojazdy w wybrane miejsce, dodatkowo cały kurs można ukończyć w ogóle nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator do 3 dni roboczych od momentu zaliczenia kursu na platformie przyjeżdża do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.