Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli. Jak wybrać odpowiedni kurs kwalifikacyjny?

Zaktualizowano dnia 17 czerwca 2024

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://epedagog.edu.pl/kursy/94/src-BlogPed

Nauczyciel to osoba, która prowadzi zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z dziećmi i młodzieżą. Niezależnie od grupy wiekowej uczniów, nauczyciel powinien posiadać przeszkolenie pedagogiczne.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, nauczyciele pracujący w szkołach powinni mieć odpowiednie przygotowanie pedagogiczne. Należy przez to rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną – w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin. O posiadaniu przygotowania pedagogicznego świadczy dyplom ukończenia studiów lub inny dokument wydany przez uczelnię, dyplom ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli lub świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego;

Jednakże aby móc pełnić obowiązki nauczyciela, należy mieć ukończony kwalifikacyjny kurs pedagogiczny, zgodny z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Taki kurs dla nauczycieli powinien liczyć 420 godzin (270 godzin + 150 godzin praktyk zawodowych) i powinien kończyć się egzaminem.

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia powyższych kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje zgodne z rozporządzeniem MEN dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem i zgodnym ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej są kursy online organizowane przez epedagog.edu.pl. Kursy e-learningowe zaproponowane przez tę platformę są zgodne ze wszelkimi normami MEN i prowadzone są przez instytucję oświatową. Tego rodzaju kursy pozwalają zaoszczędzić kursantowi czas i pieniądze na dojazdy w wybrane miejsce, dodatkowo cały kurs można ukończyć w ogóle nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator do 3 dni roboczych od momentu zaliczenia kursu na platformie przyjeżdża do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.