Hiszpański dla dzieci. Jak zacząć go uczyć w szkole?

nauka-hiszpanskiego-dla-dzieci

Hiszpański jest językiem urzędowym w 22 krajach i drugim najczęściej używanym w aż 55 państwach. Na całym świecie posługuje się nim ponad pół miliarda ludzi, a liczba ta ciągle rośnie. W Polsce także zyskuje na popularności – w kontekście inwestycji. Coraz więcej rodziców decyduje się na dodatkowe zajęcia z hiszpańskiego dla swoich dzieci. Jakie korzyści przynosi nauka tego języka dla najmłodszych? Czy warto przyswoić hiszpański, by później móc uczyć?

Dlaczego warto uczyć dzieci hiszpańskiego?

Język hiszpański jest powszechnie lubiany i według opinii brzmi bardzo interesująco. Ponadto wiele osób podkreśla, że to jedna z łatwiejszych w nauce propozycji lingwistycznych, dzięki czemu hiszpański może być naprawdę świetnym wyborem. Ponadto nauka dla dzieci to doskonały sposób na oswojenie podopiecznych z językiem obcym i tego typu zajęciami oraz doskonałe przygotowanie do przyszłego i już łatwiejszego nabywania wiedzy lingwistycznej.

hiszpanski-dla-dzieci

Nauka języków obcych, w tym hiszpańskiego dla dzieci pobudza również kreatywność, myślenie abstrakcyjne oraz znacznie zwiększa elastyczność umysłu. Uczenie się języka obcego doskonale wpływa także na rozwój społeczny, intelektualny.

Nauka hiszpańskiego dla dzieci uwrażliwia najmłodszych także na różnice kulturowe i pozwala znacznie łatwiej przyswajać wiedzę oraz zjawiska związane z odmiennościami kulturowymi. To również kreowanie otwartości na świat i zachęcanie do poszerzania horyzontów czy podróżowania w przyszłości, a jednocześnie baza dla dalszej nauki języka, co może być solidnym atutem w kwalifikacjach zawodowych w dorosłym życiu.

DOWIEDZ SIĘ, JAK SKUTECZNIE NAUCZYĆ DZIECI JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO!

Jak wygląda nauka hiszpańskiego w najmłodszych klasach?

Języki obce mogą kojarzyć się ze żmudną nauką mnóstwa słówek, regułek gramatycznych i ciągłym powtarzaniem różnego rodzaju gotowych sformułowań tematycznych. Takie podejście często odstrasza wielu chętnych do nauki języków, w tym rodziców, którzy chcą zapewnić dzieciom ciekawe zajęcia, na które podopieczni będą chętnie uczęszczać.

Nauka hiszpańskiego dla dzieci w najmłodszych klasach należy właśnie do takich zajęć. Poznawanie kultury i języka obcego odbywa się poprzez stosowanie kreatywnych i angażujących metod. To m.in. różne gry językowe, wspólne śpiewanie piosenek, korzystanie z interaktywnych aplikacji edukacyjnych czy nauka zwrotów na bazie poznanych bajek.

Ponadto hiszpański dla dzieci to także odpowiednio przygotowane materiały dydaktyczne pełne ciekawych grafik i innych elementów wizualnych, które przyciągają uwagę najmłodszych i zachęcają do poznawania nowych zagadnień, jak i kultury Hiszpanii oraz krajów hiszpańskojęzycznych. Podręczniki i pomoce dydaktyczne są również dopasowane pod względem umiejętności i wieku uczniów.

hiszpanski-dla-dzieci

Hiszpański dla dzieci – jak zostać nauczycielem tego języka?

Należy pamiętać, że do nauki języka hiszpańskiego w szkole należy posiadać odpowiednie kwalifikacje. W zależności od wykształcenia czy zdanych egzaminów pedagodzy posiadają różne uprawnienia. Kluczowa jest znajomość samego języka, którą można nabyć zarówno na studiach filologicznych, lingwistycznych, w kolegium nauczycielskim, jak i na różnego rodzaju kursach. Następnie należy zdać odpowiedni egzamin. Szczegółowe informacje odnośnie do kwalifikacji potrzebnych do nauki języka obcego zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Do nauki hiszpańskiego w szkole niezbędne jest również przygotowanie pedagogiczne. Należy pamiętać, że kurs dedykowany jest nauczycielom przygotowania początkowego i umożliwia nauczanie języka hiszpańskiego w przedszkolu oraz klasach I-III szkoły podstawowej. Aby móc się rozwijać w wybranej dziedzinie warto wybraćKurs kwalifikacyjny pedagogiczny w zakresie przygotowania do nauczania języków obcych oraz wczesnego nauczania języka obcego – materiały z języka hiszpańskiego” dostępny na stronie ePedagog.edu.pl.

Absolwent kursu po pozytywnym ukończeniu kształcenia i zdaniu egzaminu otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN. Program kursu przewiduje zagadnienia takie jak między innymi: muzyka i ruch czy media w edukacji. Nauka hiszpańskiego to nie tylko zdobywanie wiedzy – to fascynująca podróż przez kulturę, muzykę i tradycje krajów hiszpańskojęzycznych. Nie zwlekaj, zapisz się na kurs już dziś!