Jak wybrać odpowiedni kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli w zakresie przygotowania do nauczania języków obcych oraz wczesnego nauczania języka niemieckiego?

Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla Nauczycieli (150 godzin) Kraków

Zaktualizowano dnia 17 czerwca 2024

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://epedagog.edu.pl/kursy/95/src-BlogPed

Nauczyciel języka obcego prowadzi w szkole podstawowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze dbając, aby uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia, szczególnie umiejętności komunikowania się w języku obcym w mowie i piśmie, na wymaganym poziomie.

Do zadań zawodowych nauczyciela języka niemieckiego należy m.in.: wybór odpowiedniej metody nauczania; opracowywanie programów nauczania z uwzględnieniem celów kształcenia i treści nauczania określonych w podstawie programowej; kształcenie sprawności mówienia, słuchania, czytania i pisania, w języku obcym w zróżnicowanych sytuacjach komunikacyjnych prywatnych i publicznych; rozbudzanie w uczniach motywacji czytania i rozwijanie umiejętności rozumienia tekstu (także audiowizualnych), a przez nie wprowadzanie w tradycję kultury kraju danego obszaru językowego; realizowanie programów nauczania przedmiotu według zasad współczesnej dydaktyki i z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania i środków dydaktycznych, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych; aktualizowanie treści kształcenia językowego, udoskonalanie metod nauczania i wychowania;

Jednakże aby móc pełnić obowiązki nauczyciela, należy mieć ukończony kwalifikacyjny kurs pedagogiczny, zgodny z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Taki kurs powinien liczyć 280 godzin (w tym 100 godzin praktyki) i powinien kończyć się egzaminem.

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia powyższych kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje zgodne z rozporządzeniem MEN dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem i zgodnym ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej są kursy online organizowane przez epedagog.edu.pl. Kursy e-learningowe zaproponowane przez tę platformę są zgodne ze wszelkimi normami MEN i prowadzone są przez instytucję oświatową. Tego rodzaju kursy pozwalają zaoszczędzić kursantowi czas i pieniądze na dojazdy w wybrane miejsce, dodatkowo cały kurs można ukończyć w ogóle nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator do 3 dni roboczych od momentu zaliczenia kursu na platformie przyjeżdża do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.