Kurs kwalifikacyjny z zakresu socjoterapii Kraków

555

Zaktualizowano dnia 11 czerwca 2024

Socjoterapia to metoda, która stawia sobie za zadanie niedopuszczenie do wyizolowania chorego z życia, a jeśli do tego już doszło, włączenie go do tego życia z powrotem, uwzględniając i wykorzystując do tego celu wszystkie czynniki socjalne.

Jednakże aby móc pracować jako specjalista socjoterapii, należy mieć ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu socjoterapii. Kurs ten powinien przewidywać część teoretyczną oraz praktyczną i powinien kończyć się egzaminem.

Taki stacjonarny kurs kwalifikacyjny z zakresu socjoterapii odbywał się w dniach od piątku do niedzieli od marca do kwietnia 2018 roku w Krakowie. Kurs składał się z kilku bloków teoretycznych rozłożonych na kilka dni, prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu psychologii, socjologii i socjoterapii.

Wszystkie osoby, które nie mogły pojawić się na kursie stacjonarnym w Krakowie, zapraszamy na kurs internetowy: https://epedagog.edu.pl/kursy/97/src-BlogKra

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia powyższych kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje zgodne z rozporządzeniem MEN dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem i zgodnym ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej są kursy online organizowane przez epedagog.edu.pl. Kursy e-learningowe zaproponowane przez tę platformę są zgodne ze wszelkimi normami MEN i prowadzone są przez instytucję oświatową. Tego rodzaju kursy pozwalają zaoszczędzić kursantowi czas i pieniądze na dojazdy w wybrane miejsce, dodatkowo cały kurs można ukończyć w ogóle nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator do 3 dni roboczych od momentu zaliczenia kursu na platformie przyjeżdża do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.