Kurs kwalifikacyjny z zakresu socjoterapii Gdynia

458

Zaktualizowano dnia 28 kwietnia 2021

Podstawowym celem zajęć socjoterapeutycznych, przez które będziemy rozumieli specyficzny rodzaj terapii grupowej zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży, jest stworzenie uczestnikom warunków do zaistnienia procesu korekcji swojego postępowania, na co składa się:  przebudowa negatywnych sądów poznawczych o sobie i innych; przeżycie emocjonalnego korektywnego doświadczenia będącego alternatywą dla wcześniej przeżytych urazów; wypróbowanie nowych efektywnych wzorców zachowań.

Jednakże aby móc pracować jako specjalista socjoterapii, należy mieć ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu socjoterapii. Taki kurs powinien przewidywać część teoretyczną oraz praktyczną i powinien kończyć się egzaminem.

Taki stacjonarny kurs kwalifikacyjny z zakresu socjoterapii odbywał się w dniach od piątku do niedzieli od kwietnia do maja 2018 roku w Gdyni. Kurs składał się z kilku bloków teoretycznych rozłożonych na kilka dni, prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu psychologii, socjologii i socjoterapii.

Wszystkie osoby, które nie mogły pojawić się na kursie stacjonarnym w Gdyni, zapraszamy na kurs internetowy: https://epedagog.edu.pl/kursy/97/src-BlogGdy

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia powyższych kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje zgodne z rozporządzeniem MEN dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem i zgodnym ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej są kursy online organizowane przez epedagog.edu.pl. Kursy e-learningowe zaproponowane przez tę platformę są zgodne ze wszelkimi normami MEN i prowadzone są przez instytucję oświatową. Tego rodzaju kursy pozwalają zaoszczędzić kursantowi czas i pieniądze na dojazdy w wybrane miejsce, dodatkowo cały kurs można ukończyć w ogóle nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator do 3 dni roboczych od momentu zaliczenia kursu na platformie przyjeżdża do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.